Jak zarządzać projektem „Szkoła w drodze”. Dla wszystkich, którzy chcą zmieniać swoje szkoły, ale nie wiedzą, jak zacząć.

Tematyka szkolenia

W czasie warsztatów przedstawione zostaną główne założenia projektu „Szkoła w drodze” oraz idea oddolnych zmian w edukacji. Uczestnicy wypracują własną wizję zarządzania zmianą, ze szczególnym uwzględnieniem budowania klimatu szkoły, tworzenia świadomego zespołu oraz współpracy z rodzicami. Na warsztatach dominować  będą kreatywność, wyjście poza schemat, refleksja i odwaga uczestników – potencjalnych liderów zmiany. Jednym z celów warsztatów jest pokazanie różnych przykładów zmian, które zostały wdrożone przez polskie szkoły w obecnym systemie edukacyjnym, jak również zachęcenie uczestników do tworzenia sieci szkół, które będą z sobą współpracować na drodze oddolnych zmian.

Warsztaty poprowadzi Luiza Kalinowska – Skutnik
Pedagog, plastyk, arteterapeuta, dyrektor i twórca Szkoły Podstawowej Cogito w Płocku. Założycielka klubu budzących się szkół  w Płocku, współuczestniczy w działaniach Budzącej się szkoły, propaguje nowy model szkoły na spotkaniach i warsztatach w całej Polsce.

Warsztaty adresowane są do wszystkich osób, które chcą w swoich placówkach rozpocząć proces zmian. Zapraszamy wszystkich, którzy już są dyrektorami szkół oraz wszystkich, którzy chcą zostać liderami i niezależnie od sprawowanej funkcji rozpocząć w swoich szkołach proces zmian.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich, którzy czują, że zmiany są konieczne, a szkoły trzeba dostosować do potrzeb uczniów w XXI w.

9.06.2018, godz. 9:30 – 16:30

Zespół Szkół nr 18 w Krakowie, ul. Senatorska 35

Cena warsztatu: 300zł

Rezerwacje i bliższe informacje: