Co rodzice i nauczyciele o procesach uczenia się wiedzieć powinni

Zapraszamy na spotkanie z Marzeną Żylińską, Markiem Kaczmarzykiem i Marcinem Jaraczem

Co rodzice i nauczyciele o procesach uczenia się wiedzieć powinni

Na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak naprawdę skutecznie wspierać dzieci / młodzież w rozwoju, jak budować ich motywację do nauki i co zrobić, by w szkole nasze dzieci mogły rozwinąć skrzydła i nabrać wiary w siebie. Dziś intuicyjnie wiele rzeczy robimy źle i choć widzimy, że nasze metody nie przynoszą spodziewanych efektów, to często aplikujemy im jeszcze więcej tego, co nie działa. Ważnym tematem spotkania będzie stres i jego wpływ na dzieci i młodzież. W czasie spotkania będzie czas na rozmowę i pytania.

17.00 – 18.00 – Wykład dra Marka Kaczmarzyka: „Największe kłamstwo edukacyjne: Jak się postarasz, na pewno dasz radę!”

18.00 – 19.00 – Wykład dr Marzeny Żylińskiej – „Oczywistość czy herezja, czyli o tym, dlaczego tak często stosujemy metody niszczące motywację do nauki”

19.15 – 20.15 – Debata z udziałem dr Marzeny Żylińskiej, dra Marka Kaczmarzyka i dra Marcina Jaracza

Spotkanie poprowadzą:

dr Marzena Żylińska – zajmuje się metodyką i neurodydaktyką. Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli, a także prowadziła i prowadzi szkolenia dla nauczycieli. Współinicjatorka i założycielka inicjatywy Budząca Się Szkoła, wykładowca na kierunku Neurodydaktyka w WSB. Autorka wielu artykułów i dwóch książek „Między podręcznikiem a internetem” i „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”.

dr Marek Kaczmarzyk – biolog, neurodydaktyk i memetyk, autor podręczników, programów szkolnych i kilku książek. Kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski.

dr n. med. Marcin Jaracz – neuropsycholog, neurodydaktyk, badacz mózgu, adiunkt w Katedrze Neuropsychologii Klinicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, opiekun merytoryczny kursów neurodydaktycznych.

Dla kogo?
Warsztaty adresowane są do nauczycieli, pedagogów oraz rodziców dzieci w każdym wieku.

Kiedy?
12 kwietnia 2019, godz. 17:00 – 20:15

Gdzie?

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, ul. Młodzieżowa 31a, Toruń

Spotkanie organizowane we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

wsb

Forma zajęć: Wykład oraz debata

Cena: 50 zł. za osobę

Zapisy* oraz bliższe informacje:
kontakt@edukatorium.edu.pl
792 688 020

*Podczas zapisów prosimy o uwzględnienie Państwa danych do faktury (imienna lub na szkołę/firmę) wraz z numerem kontaktowym. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy szczegóły rezerwacji wraz z danymi do płatności.

W przypadku rezygnacji z udziału w wydarzeniu z przyczyn losowych prosimy o informację 7 dni przed datą spotkania, co umożliwi nam dokonanie pełnego zwrotu i zwolnienie Państwa rezerwacji innym chętnym. W przypadku gdy rezygnacja nastąpi w terminie późniejszym niż 7 dni przed wydarzeniem, umożliwiamy przeniesienie opłaconej rezerwacji na inną osobę lub przesunięcie rezerwacji na inne warsztaty z naszej oferty.