Dlaczego tak trudno zrozumieć nastolatka?

Dlaczego warto spojrzeć na szkołę z perspektywy naszej gatunkowej przeszłości?
Kiedy kończy się dojrzewanie mózgu? Dlaczego nastolatki wyprowadzają nas z równowagi robiąc głupie miny? Ile godzin powinien spać nastolatek?

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego Wasze dziecko zachowuje się czasami w bezsensowny sposób, zapraszamy na całodniowe szkolenie z drem Markiem Kaczmarzykiem.

Tematyka szkolenia:
Dydaktyka ewolucyjna – dlaczego spojrzenie na szkołę z perspektywy gatunkowej przeszłości jest
ważne;  „anatomia” buntu, zderzenie interesów osób w różnym wieku na poziomie genetycznym, memetycznym i wynikającym z teorii gier; dynamika zmian Obwodowym Układzie Nerwowym, a zmiany zachowania; problemy z interpretacją zachowań dzieci i nastolatków; kosztorys dorosłości, dlaczego tak trudno zrozumieć własne dzieci? Mechanizmy adaptacji w systemie reguł społecznych; biologiczne podłoże kompetencji społecznych i poznawczych.

W programie szkolenia:
Czy to dobrze, że w szkołach wszystkie dzieci i nastolatki mają rozwijać się według jednego programu (podstawy programowej)?
Na szkolenie dra Marka Kaczmarzyka zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, dlaczego nastolatki tak szybko potrafią wyprowadzić nas z równowagi, dlaczego robią głupie miny i nie chcą iść do łóżka o sensownej porze. Warto to wiedzieć, bo … wtedy z pewnością będziemy się mniej denerwować. Dr Kaczmarzyk w swoim wykładzie wyjaśni, czym różni się mózg nastolatka od mózgu osoby dorosłej i co z tych różnic wynika. Ile godzin powinien spać nastolatek i dlaczego ostentacyjne
ziewa, gdy musi na ósmą pójść do szkoły. Ale dorośli słuchacze dowiedzą się z wykładu również dużo ciekawych rzeczy o sobie samych i o stosowanych często przez rodziców i nauczycieli strategiach. Słuchacze będą mogli wspólnie zastanowić się nad pytaniem, dlaczego tak często są one zupełnie nieskuteczne.

Warsztaty poprowadzi dr Marek Kaczmarzyk, UŚ Katowice

Dla rodziców, nauczycieli i wychowawców

8.12.2017 (piątek) 8 godzin dydaktycznych (45 min.) 13.00 – 19.45

W SP nr 81 w Łodzi, ul. Emilii Plater 28

Forma zajęć: Wykład i warsztaty

W przerwie zapraszamy na kawę i herbatę.

Cena warsztatu: 280 zł. za osobę

Kontakt i rezerwacja:
Osoby zainteresowane mogą też zadzwonić lub wysłać sms o treści „Nastolatek” na numer: 792 688 020. Oddzwonimy
Przyjęcie zgłoszenia na warsztaty następuje w momencie dokonania wpłaty.