Języki obce inaczej – moduł 2

Warsztaty Języki obce inaczej – moduł II.

Co wzmacnia, a co niszczy motywację do nauki na lekcjach języków obcych? Błędy, sprawdziany, oceny

Cykl poświęcony językom obcym składa się z czterech szkoleń. Każdy z modułów poświęcony jest innemu aspektowi dydaktyki języków obcych i można w nich brać udział w dowolnej kolejności.

W programie szkolenia:
1. Kultura błędu a motywacja do nauki
2. Jak poprawiać błędy, żeby nie niszczyć motywacji do nauki?
3. Jak, kiedy i co oceniać, żeby nie niszczyć motywacji do nauki?
4. Jak zachęcać uczniów do mówienia?
5. Czego potrzebują mózgi uczniów, żeby nie robić błędów?
6. Rola relacji i ich wpływ na efektywność uczenia się
7. Jak stres wpływa na efektywność uczenia się?
8. Jakie błędy najczęściej popełniają nauczyciele języków obcych i jakie są ich skutki?
9. Do czego potrzebne są kryteria oceniania. Kiedy kryteria oceniania wspierają procesy uczenia się, a kiedy je blokują?
10. Czy i jak poprawiać błędy w wypowiedziach ustnych?
11. Czy i jak poprawiać błędy w wypowiedziach pisemnych?
12. Jak udzielać informacji zwrotnej? Dlaczego informacja zwrotna jest lepsza od oceniania? Co jest lepsze od informacji zwrotnej?
13. Czy uczniowie muszą wiedzieć, jakie błędy zrobili?
14. Co się dzieje, jeśli uczniowie zauważają, że celem ich aktywności językowej jest formalna poprawność?
15. Jak przenieść odpowiedzialność za proces uczenia się z nauczyciela na uczniów?
16. Jak stosować na lekcjach języków obcych fiszki edukacyjne?
17. Dlaczego wybór wszystko zmienia. Na co uczniowie powinni mieć wpływ, co powinni móc sami wybrać?

Warsztaty poprowadzi dr Marzena Żylińska.
Dr Marzena Żylińska zajmuje się metodyką i neurodydaktyką. Przez wiele lat kształciła nauczycieli języków obcych, a także prowadziła szkolenia dla nauczycieli organizowane przez Instytut Goethego i ORE. Współinicjatorka i założycielka inicjatywy Budząca Się Szkoła, wykładowca na kierunku Neurodydaktyka w WSB. Autorka wielu artykułów i książek „Między podręcznikiem a internetem” i „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”.

W warsztatach mogą wziąć udział nauczyciele języków obcych uczący w szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach, a także osoby zajmujące się edukacją dorosłych, jak również osoby zatrudnione w szkołach językowych. Szkolenie nie obejmuje edukacji małych dzieci.

9.06.2018, godz. 10.00 – 16.30
7 godzin lekcyjnych po 45 minut

Cena warsztatu: 300 zł. za osobę (w cenie szkolenia kawa, herbata i obiad)

Early Stage
ul. Oksywska 23, Bielany, Warszawa.

Partnerem szkolenia jest Early Stage, szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Early Stage to ponad 300 szkół w całej Polsce, 22 500 uczniów w 2017 roku. To intensywna podróż językowa dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 19 lat. Obfituje w liczne przygody z muzyką, tańcem, teatrem, poezją rymowaną, projektami plastycznymi i multimedialnymi.

Angażuje wszystkie zmysły i uruchamia dziecięcą wyobraźnię. Pokazuje fascynujący świat nieznanych słówek i wyrażeń. Early Stage na co dzień korzysta z 10 supermocy:

1.      Rymu – bo słowo po słowie zostaje w głowie;
2.      Rytmu – bo napędza do mówienia jak muzyka do tańca;
3.      Muzyki – bo w głowie „Happy birthday to you” nie istnieje bez melodii;
4.      Teatru – bo język obcy lubi się przedstawiać;
5.      Emocji – bo pobudzają do rozwoju;
6.      Ruchu – bo wyzwala energię potrzebną do nauki;
7.      Relacji – bo łączą dzieci w drużynę odkrywców angielskiego;
8.      Humoru – bo lekcje bez uśmiechu są jak wakacje bez słońca;
9.      Obrazu – bo nowe słowa muszą wpadać w oko;
10.   Ambitnych materiałów – żeby dziecko same chciało po nie sięgnąć.

early stage

Uwaga
Jeśli są Państwo zainteresowani miejscem na warsztatach, prosimy o kontakt, abyśmy mogli Państwa wpisać na listę chętnych. Wpłaty będzie można dokonać po 1 kwietnia, o czym poinformujemy Państwa mailowo, na wpłaty będziemy czekać 7 dni tj. do 7 kwietnia. Również w kwietniu będziemy wystawiać faktury. Przyjęcie zgłoszenia na warsztaty następuje w momencie dokonania wpłaty.

Kontakt i rezerwacja: