Kompetencje bez tajemnic

Metodyczne warsztaty Daniela Hunzikera to inwestycja w rozwój własnych kompetencji i poszerzenie warsztatu metodycznego o nowe narzędzia pracy. 

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego uczniowie mimo pracy na lekcjach tak niewiele zapamiętują? Dlaczego efekty są często niesatysfakcjonujące? Jeśli ogarnia Was czasem zwątpienie i chcielibyście wiedzieć, jakie zadania przekładają się na efektywną naukę, zapraszamy na warsztaty szwajcarskiego nauczyciela i metodyka Daniela Hunzikera! Od nauczyciela i doboru zadań naprawdę bardzo dużo zależy. Po warsztatach Wasze lekcje nigdy nie będą już takie same! Proces zapamiętywania jest bowiem dużo efektywniejszy, gdy nowe informacje stają się elementami służącymi rozwijaniu kompetencji. Takie podejście do zadań i pracy na lekcji nie tylko przekłada się na większą efektywność uczenia się, lecz także w istotny sposób odciąża nauczycieli.

Dla kogo:
Na warsztaty zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, metodyków, osoby związane z kształceniem nauczycieli i autorów materiałów dydaktycznych. Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jakie zadania umożliwiają efektywną naukę oraz chcą się nauczyć, jak je tworzyć.

Prelegenci: 
Daniel Hunziker ponad 12 lat pracował jako nauczyciel lub dyrektor szkoły na wszystkich szczeblach obowiązkowej edukacji, po czym założył prywatną szkołę, którą kierował przez 10 lat. Dzisiaj zajmuje się rozwijaniem szkół i innowacjami w edukacji. Wspólnie z profesorem Geraldem Hütherem kieruje inicjatywą „Szkoły przyszłości” (Schulen der Zukunft – für eine Kultur der Potentialentfaltung) i opracował system nauczania do zindywidualizowanego, wewnątrzsterownego i zorientowanego na kompetencje uczenia się. Prowadzi wykłady na temat kształcenia i wychowania, szkolenia z zakresu rozwijania potencjału i rozwoju kompetencji w szkołach oraz warsztaty i zajęcia dokształcające dla zespołów szkolnych. Autor książki „Kompetencje bez tajemnic. Rozwijanie kompetencji to nie czary”.

Marzena Zylinska zajmuje się metodyką, neurodydaktyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli, tworzy materiały dydaktyczne, jest autorką licznych artykułów i dwóch książek: „Między podręcznikiem a internetem” i „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”. Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne, obecnie jest zaangażowana w tworzenie ruchu Budzących się szkół.

Patroni medialni: 
Budząca się szkoła, JuniorowoMagazyn dla nauczycieli „Sygnał”, SZKOŁA. Miesięcznik Dyrektora

Gdzie?
MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, 00 – 236 Warsaw, Poland

Kiedy?
30.11.2018, godz. 10:00-17:15

Więcej informacji o wydarzeniu https://dobraliteratura.pl/warsztaty-metodyczne-kompetencje-bez-tajemnic/

Cena promocyjna biletu obowiązuje do 15 października. Bilety można kupić przez stronęhttps://literaturainspiruje.pl/ksiegarnia/e-bilety/bilet-na-warsztaty-metodyczne-kompetencje-bez-tajemnic/