„Oczywistość czy herezja…”

Wykład
„Od kultury nauczania do kultury uczenia się.”

Zapraszamy na wykład połączony z projekcją filmu „Alfabet” (więcej o filmie tutaj). To film, który powinien obejrzeć nie tylko każdy nauczyciel, ale też każdy rodzic.

98% dzieci w wieku przedszkolnym osiąga poziom geniuszu w myśleniu dywergencyjnym (które jest jedną z umiejętności potrzebnych do myślenia kreatywnego), ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie wyniki. Winna temu jest w dużej mierze ustandaryzowana edukacja oparta na współzawodnictwie, ocenianiu i testach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia.

„Alfabet” pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość.

„Alfabet” trafia do serc rodziców!
„Alfabet” porusza nauczycieli!
Jest czym inspirować się w szukaniu nowych rozwiązań!

Wykład poprowadzi:
dr Marzena Żylińska – zajmuje się metodyką i neurodydaktyką. Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli, a także prowadziła i prowadzi szkolenia dla nauczycieli. Współinicjatorka i założycielka inicjatywy Budząca Się Szkoła, wykładowca na kierunku
Neurodydaktyka w WSB. Autorka wielu artykułów i dwóch książek „Między podręcznikiem a internetem” i „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”.

Dla kogo?
Spotkanie adresowane jest do nauczycieli, rodziców i dyrektorów oraz wszystkich zaangażowanych w wychowanie i edukację dzieci.

Kiedy?
26.04.2019, godz. 16:15 – 20:30

Gdzie?

Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever”, ul. Armii Krajowej 35b, Wałbrzych

Cena: 49 zł. za osobę

Zapisy* i bliższe informacje:
kontakt@edukatorium.edu.pl
792 688 020

*Podczas zapisów prosimy o uwzględnienie Państwa danych do faktury (imienna lub na szkołę/firmę) wraz z numerem kontaktowym. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy szczegóły rezerwacji wraz z danymi do płatności.

W przypadku rezygnacji z udziału w wydarzeniu z przyczyn losowych prosimy o informację 7 dni przed datą spotkania, co umożliwi nam dokonanie pełnego zwrotu i zwolnienie Państwa rezerwacji innym chętnym. W przypadku gdy rezygnacja nastąpi w terminie późniejszym niż 7 dni przed wydarzeniem, umożliwiamy przeniesienie opłaconej rezerwacji na inną osobę lub przesunięcie rezerwacji na inne wykłady lub warsztaty z naszej oferty.