Książka dr Marzeny Żylińskiej – „Życie to nie wyścigi”

O książce i jak zamówić

Wychować człowieka myślącego, czyli o tym, dlaczego napisałam książkę dla dzieci

„Życie to nie wyścigi” to moja nowa książka, która ukaże się jeszcze w maju. Teraz jest w drukarni. Po raz pierwszy napisałam książkę dla dzieci – chociaż mam nadzieję, że będą ją czytać również rodzice i nauczyciele – i po raz pierwszy sama książkę wydaję. Nowe, piękne doświadczenie. Zainspirowała mnie Agnieszka Brzezińska.

Jeśli spełnią się moje marzenia, to niedługo ukażą się kolejne części. Druga już jest (w komputerze  i nosi tytuł „Między kijkiem i marchewką”, trzecia część będzie poświęcona emocjom i problemom wynikającym z tego, że ich nie dostrzegamy i nie bierzemy pod uwagę. Zapewne domyślacie się już, że mają to być książki, w których w nieco innej, bo bajkowej formule piszę o tym, co mnie od wielu lat zajmuje.

W tekst wkomponowane są zadania (tutaj przeczytasz o nich więcej). Dotyczą matematyki, języka polskiego, wiedzy o świecie, ale nie mniej ważne są tematy związane z emocjami, komunikacją, empatią, krytycznym myśleniem, rozumieniem siebie i innych. Czym jest sukces, a czym porażka? Jak radzić sobie z przeciwnościami losu i trudnymi emocjami? Jak odróżnić fakty od opinii i dlaczego to taka ważna umiejętność? Skąd się biorą słowa? W historii o Budełce, jak w życiu, wszystko ze wszystkim się łączy. Skrzat pracuje w kopalni liter, ale w takim miejscu trzeba nie tylko znać się na literach, ale trzeba również umieć liczyć, planować pracę, dogadywać się z innymi, motywować ich do pracy, radzić sobie z własnymi emocjami. I trzeba umieć uczyć się na błędach.

 

Co się dzieje, gdy trzeba pracować pod presją czasu? To właśnie temat pierwszej części „Piernikowej Wyspy”. Tematem drugiej jest ciągłe ocenianie i nagradzanie skrzatów za pożądane zachowanie. Mam nadzieję, że w takiej uproszczonej, bajkowej formule, będę mogła dotrzeć z poważnymi, ważnymi i trudnymi tematami nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców i nauczycieli. Bo tę książkę najlepiej czytać wspólnie. Zadania są tak skonstruowane, że wymagają rozmowy. Jeśli więc Wasze dzieci będą czytać książkę same w domu, to koniecznie musicie z nimi rozmawiać. Bez tego nie będą mogły zrobić zadań. W szkole w naturalny sposób dzieci będą pracować w grupach i będą mogły omawiać problemy na forum razem z nauczycielem. No i oczywiście często przewija się temat szkoły  Tego, co z niej wynosimy i jakie potrzebne kompetencje dzisiejsza szkoła pomija. W jednej z kolejnych części (jeśli wszystko dobrze pójdzie  opiszę też moją wizję idealnej szkoły. To trudne zadanie, ale przecież myślę o tym już od wielu lat i wydaje mi się, że wiem, w którą stronę powinniśmy iść …

Książkę adresuję do dzieci, które już umieją czytać i pisać, ale jeśli przeczytacie ją młodszym, to też doskonale zrozumieją, o co chodzi.

Jak zamówić?

Książkę można zamówić w przedsprzedaży poprzez formularz zamówień dostępny online. Możliwe są dwie formy dostawy: kurierem lub do paczkomatu (oraz odbiór osobisty). Z uwagi na fakt, iż nie mamy jeszcze zautomatyzowanego systemu zakupowego, w razie wyboru dostawy do paczkomatu, należy najpierw własnoręcznie sprawdzić kod najbliższego paczkomatu, aby następnie podać go w formularzu zamówienia. Jeśli wybiorą Państwo dostawę kurierem wystarczy podać adres do dostawy.

Jak sprawdzić kod paczkomatu? Wystarczy wejść na stronę https://inpost.pl/znajdz-paczkomat i w pole wyszukiwarki nad mapką wpisać nazwę swojej miejscowości. Następnie należy wybrać odpowiedni paczkomat na mapce (zobacz przykład poniżej). Po jego wybraniu pojawią się dane tego paczkomatu wraz z adresem oraz kodem. Ten kod prosimy podać w zamówieniu. W razie trudności z uzyskaniem kodu zadzwońcie do nas (tel. 792 688 020), chętnie pomożemy.

Przykład:

paczkomaty2

Koszt książki to 29 PLN. Koszt dostawy to 12,50 PLN przy zamówieniu 1-5 sztuk, 5 PLN przy zamówieniu 5-10 sztuk. Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 10 sztuk. Możliwy odbiór osobisty na terenie Torunia. Aby umówić odbiór osobisty prosimy o kontakt pod numerem 792 688 020.

Kiedy otrzymam książkę?

Książki będziemy wysyłać sukcesywnie od czwartku 30.05.2019 zgodnie z kolejnością wpływania zamówień. Jak tylko spakujemy Państwa przesyłkę otrzymają Państwo maila z informacją od firmy In-Post z linkiem umożliwiającym śledzenie paczki.

Link do formularza zamówień – kliknij tutaj.