Michael Schulte-Markwort – Wypalone dzieci

„Wypalone dzieci”

Dobra Literatura, Słupsk

Data wydania: Wrzesień 2017

Książkę można zamówić przez stronę wydawnictwa: http://literaturainspiruje.pl/

Warto ją kupić teraz, bo wydawnictwo oferuje promocyjną cenę i darmową wysyłkę.

Dla kogo: dla rodziców, wychowawców, nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych

„Dzieci niemal całkowicie poddają się dyktatowi społeczeństwa, w którym liczy się tylko sukces – i ponoszą tego bolesne konsekwencje.

Stwierdzenie, że wypalenie dotknęło dzieci, powinno nami wszystkimi wstrząsnąć niezależnie od tego, czy sami jesteśmy rodzicami, czy też nie. To nie są dzieci nadwrażliwe, które nie dają rady w obliczu wymagań naszej rzeczywistości – to warunki życia i uczenia się, za które jesteśmy odpowiedzialni, zbierają żniwo.

Presja, której podlegają, jest nie do wytrzymania.

Doświadczony psychiatra, profesor Michael Schulte-Markwort, codziennie diagnozuje u dzieci i młodzieży wypalenie. Swoją książką chce wywołać dyskusję na temat stresu, który towarzyszy najmłodszym. Nauka w szkole powinna być dla nich przyjemnością. Tymczasem żyją w świecie, który gna je bez tchu od jednej przeszkody do następnej i zmusza do walki o wątpliwe wartości. To ważne, by dzieci we właściwym czasie sygnalizowały, że żąda się od nich zbyt wiele. Te, które bez szemrania wykonują wszystko, czego się od nich wymaga, nie wyrosną na ludzi krytycznych, mających możliwość kształtowania świata.”

Tekst z okładki książ

ki